SKI AREÁL SLATINA
mimo provoz
Zobrazit na:

V zahraničí se nejlépe lyžuje ve Francii

Zima se blíží. Lidé se začínají poohlížet po zimních dovolených. Zvolíte raději české nebo rakouské středisko? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. Mají však zahraniční střediska nad těmi našemi opravdu navrch?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Alpská střediska - to je něco jiného, každý Čech, který vyzkoušel mi dá jistě za pravdu. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. Investice jsou opravdu vidět. Jízdné na vleky v okolí se většinou sjednotilo, postavili se nové lanovky a přibyly celé artilerie sněžných děl. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Bufet sice na většině míst najdete, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech. Jídlo v bufetu má obvykle ještě jednu nevýhodu, budete muset mrznout venku. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Česká střediska se zlepšují, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Vyjímek se najde bohužel jen běkolik. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Zahraniční lyžování je podstatně dražší. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Nepříjemná může být také dlouhá cesta.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Co ale zahraničí? Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, pokud však máte omezený rozpočet, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Dražší je ale doprava. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pátek 30.9.

°C
°C
Sobota
1.10.2022

°C
°C
Neděle
2.10.2022

°C
°C
Pondělí
3.10.2022

°C
°C